2021 ÇEKO İstihdam Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Soru Bankası Savaş Yayınları
Etiket Fiyatı :
70.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
49.00
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

100 TL Üzeri

Tahmini Kargoya Verilme Süresi 1 - 5 İş Günü dür.

Covid 19 salgını sebebiyle değişen mesai günleri-saatleri ve kargo firmalarındaki yoğunluk nedeniyle gönderimlerinizde ve teslimatlarınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Anlayışınız için çok Teşekkür Ederiz.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 100,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 10,00 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

Yayınevi
ISBN
: 9786257670128
Kitap No
: 267050
Basım Yılı
Baskı No
Syf Sayısı
372
Ebat
16*24
 

%

30

 ÇEKO

İstihdam KPSS A ve Kurum Sınavları İçin
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Tamamı Çözümlü Soru Bankası
Savaş Yayınları 2021


Volkan Avcı, Ali Bilgesoy

İçindekiler

Bireysel İş Hukuku
Toplu İş Hukuku
İş Sağlığı ve Güvenliği
Sosyal Güvenlik Hukuku
İşsizlik Sigortası
Sosyal Politika
Çalışma Ekonomisi
Çalışma Psikolojisi
Çalışma Sosyolojisi


Önsöz
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (ÇEEİ) alanı, KPSS A ve Kurum sınavlarında son yıllarda önemi artmaya başlayan alanların başında gelmektedir. Ülkemizde kişi başına düşen gelirin artması ile birlikte istihdamın geliştirilmesi, işe aracılığın önemli bir kamusal hizmet halini almaya başlaması, engelli ve yaşlılara yönelik bakım hizmetlerinin artması, başta kamu kurumları ve belediyelerde bu alanda istihdam edilen uzman/çalışan sayısını arttırmaya başlamıştır. Önümüzdeki yıllarda bu alandaki istihdamın önemi daha da artacaktır. Sözgelimi kamuda çalışma ve sosyal güvenlik hayatının teftiş ve denetiminden sorumlu müfettiş ve denetmen istihdamının, uzman, danışman istihdamının saydığımız gerekçe ve gelişmelere binaen artmasını beklemekteyiz. Nitekim son beş yılda başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SGK ve İŞKUR’un kariyer meslek mensubu alımlarına önem göstermesi bu beklentimizi doğrulamaktadır. İncelendiğinde görülecektir ki, KPSS A alanında Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sonra en çok kariyer meslek mensubu istihdamı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile SGK ve İŞKUR’da gerçekleşmektedir. Üstelik bu meslekler hem kamuda sundukları imkânlar hem de özel sektördeki karşılıkları itibari ile son yılların gözde meslekleri olarak öne çıkmaya başlamıştır. ÇEEİ alanı ve bu alana dair sınav başarısının öne çıktığı meslekler; Bakanlık İş Müfettişliği, Bakanlık Denetçiliği, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanlığı, Personel Uzmanlığı, SGK Müfettişliği, SGK Uzmanlığı, SGK Denetmenliği, İşkur Uzmanlığı, İş ve Meslek Danışmanlığı olarak sayılabilir. Elinizdeki kitap akademik alanda da araştırmalarına devam eden bir İş Müfettişi ve SGK Müfettişi tarafından geçmiş yıllar KPSS A sınavları, Kurumların yazılı ve sözlü sınavları taranarak ve mevzuatın güncel hali esas alınarak hazırlanmış ve yola alanında “referans kitap” olma gayesiyle çıkmıştır. 2019 yılında basımı gerçekleştirilen birinci baskısı hızla tükenen çalışmamızın, 2019 ve 2020 yılı sınav sorularında oldukça yüksek bir isabet oranı yakalayarak rüştünü ispat ettiğini ifade etmek isteriz. Savaş Yayınlarından çıkan, güncelleştirilmiş ve soru sayıları arttırılarak geliştirilmiş ikinci baskının bu başarıyı pekiştireceğini, adaylara gerek KPSS ÇEEİ alanı gerekse de kurumların yazılı ve sözlü sınavlarında oldukça faydalı olacağını biliyoruz. 
Kitapla ilgili eleştiri, yorum ve görüşlerinizi kariyeristihdam@gmail.com veya istihdam.alibilgesoy@gmail.com adreslerine yollayabilirsiniz.
KPSS A yolunda emek veren her bir adayın, emeğinin karşılığını mutlaka aldığına şahidiz. Yolunuz, bahtınız açık olsun.
Saygılarımızla.
Volkan AVCI – Ali BİLGESOY
Ocak/2021


Toplu Siparişleriniz İçin 0 850 303 66 78

1

KPSS ÇEKO Çalışma Ekonomisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Nisan Kitabevi YayınlarıNisan KitabeviKPSS Çeko Soru Bankaları, KPSS ÇEKO Çalışma Ekonomisi Konu Anlatımlı Soru Bankası Nisan Kitabevi Yayınları
36TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi