Basel Düzenlemelerinin Tarihsel Süreci ve Günümüz Uygulamaları - Oğuz Köksal, Adalet Hazar, Şenol Babuşcu Akademi Consulting
Etiket Fiyatı :
49.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
34.30
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

100 TL Üzeri

Tahmini Kargoya Verilme Süresi 1 - 5 İş Günü dür.

Covid 19 salgını sebebiyle değişen mesai günleri-saatleri ve kargo firmalarındaki yoğunluk nedeniyle gönderimlerinizde ve teslimatlarınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Anlayışınız için çok Teşekkür Ederiz.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 100,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 10,00 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

ISBN
: 9786059048842
Kitap No
: 263827
Basım Yılı
Baskı No
Syf Sayısı
195
Ebat
16x24

%

30

 Birinci dünya savaşını sona erdiren Versay Anlaşması ile her ne kadar Almanya’nın itilaf devletlerine ödeyeceği savaş tazminatının sürecini sıkıntısız yönetmeye ilişkin atılan adımlarla başlayan ve daha sonrasında Lahey Konferansı ile temeli atılan Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS- Bank for International Settlements), kısa sürede gelişmiş ülkelerin merkez bankalarının finansal piyasalarda istikrarın sağlanmasına yönelik çabalarında odak noktası haline gelmiştir.

Bilindiği üzere gelişmiş ülkelerin merkez bankası başkanları, krizlerin önlemesine yönelik tedbirleri tahmin ederek önceden uygulanması ve böylece sürdürülebilir finansal istikrarın gerçekleştirilmesi yönünde çaba göstermektedir. BIS ise söz konusu çabalara katkı sağlamak üzere bünyesinde oluşturduğu Basel Komite’nin çalışmaları ile bu konuda temel bir misyon üstlenmiş ve küresel finansal piyasaların en önemli otoritesi konumunu elde etmiştir.
Bu kitapta, Uluslararası Ödemeler Bankası’nın kuruluş gerekçesi ile başlayan yolculuk, Basel Komite’nin oluşturulmasındaki adımlarla devam etmekte, ilerleyen bölümlerde de Komite’nin günümüze kadar yapmış olduğu düzenlemelerin ruhu, gerekçeleri ile birlikte ele alınmaktadır.
Kitabın son kısmında ise Basel Komite’nin düzenlemelerine paralel olarak Ülkemizde yapılan düzenlemelerin özetine yer verilmektedir.
Konuya ilgi duyanlara yararlı olması dileğiyle,

 

1

Palme Yayınları Tek Tıkla Şirket Yönetmek Dijital Dönüşüm ERP SüreçleriPalme YayınlarıÜniversite Ders Kitapları, Palme Yayınları Tek Tıkla Şirket Yönetmek Dijital Dönüşüm ERP Süreçleri
38.25TRY

2

Havadan Gelen Katil Palme YayınlarıPalme YayınlarıÜniversite Ders Kitapları, Havadan Gelen Katil Palme Yayınları
39.6TRY

3

Palme Yayınları Hazırcevap FizikçiPalme YayınlarıÜniversite Ders Kitapları, Palme Yayınları Hazırcevap Fizikçi
39.6TRY

4

Fiziğin Temelleri 2. ve 3. Kitap için Öğrenci Çözüm Kitabı Palme YayınlarıPalme YayınlarıÜniversite Ders Kitapları, Fiziğin Temelleri 2. ve 3. Kitap için Öğrenci Çözüm Kitabı Palme Yayınları
40.5TRY

5

İleri Mühendislik Elektromanyetiği Palme YayınlarıPalme YayınlarıÜniversite Ders Kitapları, İleri Mühendislik Elektromanyetiği Palme Yayınları
148.5TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
Psikoloji Nobel Akademi
96,00 TL
86,40 TL
%

9

maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi