Bugünün Rüyaları ve Yarının Vaatleri-Today's Dreams and Tomorrow's Promises Alternatif Yayıncılık
Etiket Fiyatı :
19.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
14.25
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

90 TL Üzeri

Öngörülen Kargoya Verilme Süresi 1 - 3 İş Günü dür.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 90,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 8,50 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

Yazar
ISBN
: 9789758015153
Kitap No
: 249503
Basım Yılı
Baskı No
Syf Sayısı
Ebat

%

25

 


Dr. Laverne C. Cook Afrikalı çocukların çetin hayat koşullarına rağmen küçük umutlarının gerçekleşebilir olduğunu onların hayal dilinden anlatıyor.
Dr. Laverne C. Cook, 40 yıldan fazla eğitim sektöründe çalıştı; o süreyi, tüm dünyada ABD, Karayipler, Avrupa, Afrika ve Asya'da- çocukların karşılaştıkları sorunları görerek, çalışarak ve çocuklarla bağlantısını hiç koparmayarak geçirdi. Çocuklarla yaptığı çalışmalar ve onların sorunları Laverne'ün günlük yaşamının bir parçasıydı. Batı Afrika, Ghana'da çalışırken, şehirlerde ve kırsaldaki aile yaşamlarıyla karşılaştı. Günbe gün tecrübeleri onu çok etkiledi ve çocukların gerçek yaşamlarını ve mutluluklarını daha iyi anlamasını sağladı. Ghana'da o dönemde süregelen bir savaş olmamasına rağmen, çocukların ve ailelerinin yaşadıkları mahrumiyetler çok çarpıcıydı. 2014 yılında kaybettiğimiz Laverne, bu kitapta yer alan, Ghana Afrika'da yaşayan çocuklara ilişkin kısa manzum hikayeleri 2002 yılında yazmaya başlamış ve yıllar içinde yazmayı devam ettirmişti. Yalın bir dille gündelik hayatın içinden çıkagelen küçük öyküler aslında çocukların günlük yaşamlarına ve tutundukları umutlara ilişkin hayallerine bir yolculuk. Bugünün hayalleri belki de yarının gerçekleşen sözleri olabilir.
2013 yılında tamamlanan bu küçük kitap, Laverne C. Cook'un eşi tarafından 2016 yılında baskıya hazır hale getirildi. İngilizce özgün dilinden Türkçe'ye çevrilen ve her iki dilde yayımlanan bu küçük, kısa ve yumuşacık hikayeler çarpıcı bir gerçekliği de vurguluyor. Farklılıkları kabullenemez miyiz? Çok az şeye sahip olmamız neşeli olmamıza engel mi? Her zaman karar vermeli miyiz veya karar verdiklerimizi mi seçmeliyiz? Hepsinden de önemlisi rüyalarımız bizim değil mi?
10+ yaş tüm dünya çocuklarını hedefleyen kitap, çocukların sorduğu sorularla şekillenen gerçekleri olduğu gibi aktarırken yetişkinleri de bu rüyalara ortak ediyor. Hızla gelişip değiştiğini sandığımız dünya üzerinde aslında pek çok temel soruna hala çözüm bulunamadığını Afrikalı çocukların masum hikaye ve hayalleri bize anlatıyor. Farkında mıyız? Veya farkında olmak istiyor muyuz?
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 48

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe / İngilizce
Yayınevi: Alternatif Yayıncılık

İlk Baskı Yılı : 2016

Dil : Türkçe - İngilizce


 

1

Çok Küçük Ne Kadar Büyüktür? Çınar YayınlarıÇınar YayınlarıEn Çok Satan Kültür Kitapları, Çok Küçük Ne Kadar Büyüktür? Çınar Yayınları
11.9TRY

2

Değirmen Çınar YayınlarıÇınar YayınlarıEn Çok Satan Kültür Kitapları, Değirmen Çınar Yayınları
6.8TRY

3

Kağnı Çınar YayınlarıÇınar YayınlarıEn Çok Satan Kültür Kitapları, Kağnı Çınar Yayınları
6.8TRY

4

Ses Çınar YayınlarıÇınar YayınlarıEn Çok Satan Kültür Kitapları, Ses Çınar Yayınları
5.95TRY

5

Yeni Dünya Çınar YayınlarıÇınar YayınlarıEn Çok Satan Kültür Kitapları, Yeni Dünya Çınar Yayınları
6.8TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
Mustafa Kemal Yılmaz Özdil
32,41 TL
27,55 TL
%

14

Hayvan Çiftliği
20,00 TL
16,00 TL
%

20

Göğe Bakma Durağı
8,00 TL
6,40 TL
%

19

Masal Terapi
38,00 TL
32,30 TL
%

15

Beyaz Gemi
9,26 TL
7,41 TL
%

19

maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi