İbn-i Rüşd
Etiket Fiyatı :
9.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
4.05
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.

250 TL Üzeri

Tahmini Kargoya Verilme Süresi 1 - 5 İş Günü dür.

Covid 19 salgını sebebiyle değişen mesai günleri-saatleri ve kargo firmalarındaki yoğunluk nedeniyle gönderimlerinizde ve teslimatlarınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Anlayışınız için çok Teşekkür Ederiz.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 250,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 11,90 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

ISBN
: 9786052940006
Kitap No
: 198438
Basım Yılı
2017
Baskı No
1
Syf Sayısı
134
Ebat

%

55

 Kurtuba'dan hukukçu bir aileden ve aynı ismi taşıyan ünlü bir hukukçunun torunu olarak 1126 yılında dünyaya gelmiştir. İbn Rüşd'ün Kurtuba kadısı olan babası Ahmed gibi dedesi de maliki fukahasındandı. İslam uleması dedesine "Birinci İbn Rüşd", babasına "İkinci İbn Rüşd", kendisine de "Üçüncü İbn Rüşd" demiştir. Kurtuba Camisi'nin büyük şeyhi olan İbn'ül Furati, dedesinin fetvalarını toplayarak bir kitap meydana getirmiştir. Bu kitabın asıl nüshası Paris Milli Kütüphanesi'nde bulunmaktadır.

İbn Rüşd eğitim hayatına babasından dini ilimleri öğrenerek başladı. Kelam, fıkıh ve edebiyat alanında eğitim gördü. Hocaları arasında zamanın meşhur bilginlerinden Ebu'l Kasım, İbn Beşküval, Ebu Mervan, İbn Meserre, Ebubekir İbn Semhun ve Ebu Cafer İbn Abdülaziz gibi şahsiyetler bulunuyordu. Ebu Cafer ile Mazeralı Ebu Abdullah'tan icazet aldı. Valencialı Ebu Mervan İbn Huryul (İbn Cürbül) ve Ebu Cafer Harun'dan felsefe, matematik ve tıp öğrenimi gördü. Onunla devrin ünlü hekimi İbn Zühr (Avenzohr) arasında yakın bir dostluk bulunmaktaydı. Ebu Muhammed İbn Rızk'dan ise fıkıh dersleri almıştır. Gençliğinin ilk yıllarında teoloji ve hukukla meşgul olan İbn Rüşd, daha sonraları tıp ve tabiat ilimlerine ilgi duymuş ve otuz yaşındayken ünlü tıp eseri Külliyat (Latincede Colliget) adlı eserini bitirmiştir. Seneler geçtikçe hukuktan uzaklaşmış ve metafizik düşüncelere geçmeye başlamıştır. Felsefe üstatlarıyla yakınlık kurmuş, Aristoteles'i insanları aydınlatacak bir Tanrı elçisi olarak görmeye başlamıştır.


Toplu Siparişleriniz İçin 0 850 303 66 78

  • N K K

    maksimum iyi

1

Steve JobsMavi Çatı YayınlarıBiyografi, Steve Jobs
4.05TRY

2

Mahatma GandhiMavi Çatı YayınlarıBiyografi, Mahatma Gandhi
3.83TRY

3

Aliya İzzetbegoviçMavi Çatı YayınlarıBiyografi, Aliya İzzetbegoviç
4.05TRY

4

Ömer HayyamMavi Çatı YayınlarıBiyografi, Ömer Hayyam
3.83TRY

5

National Geographic Kids-Mustafa Kemal Atatürk Beta Kids YayınlarıBeta KidsBiyografi, National Geographic Kids-Mustafa Kemal Atatürk Beta Kids Yayınları
21.25TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi