KPSS Hukuk Soru Bankası Kamu Hukuku Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları
Etiket Fiyatı :
60.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
48.00
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.

100 TL Üzeri

Tahmini Kargoya Verilme Süresi 1 - 5 İş Günü dür.

Covid 19 salgını sebebiyle değişen mesai günleri-saatleri ve kargo firmalarındaki yoğunluk nedeniyle gönderimlerinizde ve teslimatlarınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Anlayışınız için çok Teşekkür Ederiz.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 100,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 10,00 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

Yayınevi
ISBN
: 9786054974474
Kitap No
: 165848
Basım Yılı
2015
Baskı No
9
Syf Sayısı
1349
Ebat

%

20

 KPSS Hukuk Soru Bankası Tamamı Çözümlü Kamu Hukuku Keskinsoy - Yıldırım Savaş Yayınları 2015

İçindekiler
- Anayasa Hukuku
- Anayasa Yargısı
- İdare Hukuku
- İdari Yargılama Hukuku
- Ceza Hukuku (Genel ve Özel Hükümler)
- Ceza Muhakemesi Hukuku

Kamuoyunda 5. Yargı Paketi olarak bilinen 06.03.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la yapılan değişiklikler ve yine 06.28.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6545 sayılı Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”la yapılan değişiklikler kapsamında güncellenmiştir. Ayrıca Ayrıca 11 Eylül 2014 günü Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 6552 sayılı Kanun hükümleri de bu baskıda göz önünde bulundurulmuştur.


DOKUZUNCU BASKIYA ÖNSÖZ
Kariyer elde etme gayesiyle çalışan genç arkadaşlarımızın bugüne değin kitabın 8 baskısına gösterdiği alaka, 9 uncu baskının hazırlanması aşamasında bizi ziyadesiyle özenli ve sorumluluk bilinci içinde hareket etmeye sevk etmiştir.
Sorumluluk bilincimizin bir gereği olarak ve kariyer sınavlarına hazırlanmakta olan aday adayı arkadaşlarımızın teveccühlerine daha fazla layık olmak maksadıyla, kitapta yer alan sorular büyük bir hassasiyetle gözden geçirilmiş ve gereken düzeltmeler yapılmıştır. Aynı gayeyle, özellikle 5 inci yargı paketi kapsamında getirilen yenilikler başta olmak üzere mevzuattaki değişiklikler ve kitabın 8 inci baskısından sonra yapılan sınavlardaki soru stilleri dikkate alınmak suretiyle her bölüm için yeni sorular kitaba ilave edilmiştir. Kitap içerisinde yer alan soruların ve cevap kısmındaki açıklamaların, sadece soru çözme tekniğini geliştirmek amacıyla değil, aynı zamanda klasik sınavlar için de yeterli olacak düzeyde bilgi ihtiva edici olmasına özen gösterilmiştir.  Bu doğrultuda olmak üzere yargı kararları çerçevesinde bilgiler verilmesi ve yeni sorular hazırlanması hususları da göz ardı edilmemiştir.
İfade edilmelidir ki; 06.03.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” ve 06.28.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren “6545 sayılı Türk Ceza Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” başta olmak üzere diğer değişiklikler sonucu Ceza (mesela bazı suçların suç olmaktan çıkarılması, bazılarının isimlerinin değiştirilmesi, bazılarının ise yeniden düzenlenmesi gibi), CMK (mesela koruma tedbirleri ve CMK ile bağlantılı olarak Adlî Yargı İlk Derece Mahkemeleri İle Bölge Adliye Mahkemelerinin Kuruluş, Görev ve Yetkileri Hakkında Kanun’daki değişikliklerle sulha ceza mahkemelerinin kaldırılmış olması ve asliye ceza ile ağır ceza mahkemelerinin görev alanlarının yeninden belirlenmesi gibi) ve İdari Yargı (mesela, ivedi yargılama usulü, istinaf gibi) mevzuatı bakımından pek önemli yenilikler söz konusu olmuştur. 
Önemle belirmek gerekir ki, 2013 yılında Bilgi Edinme Kanunu’nda yapılan değişiklik gereği aynı yılın son çeyreğinden beri ÖSYM’nin yaptığı sınavların soruları artık yayınlamamaktadır. Bu bağlamda bu baskıdaki yeniliklerden biri her bir ders alanı için ortalama %40 ila %60 arasında soru artışı yapılmış olmasıdır. Bundaki amacımız; sınav sorularının yayınlanmamasının oluşturduğu boşluğu doldurmak ve farklı ihtimaller dahilinde soru hazırlayarak sınavlara hazırlanan aday adaylarına daha çok katkı sağlamaktır. Elinizdeki bu baskıdaki diğer yenilik ise; Adli Yargı Hâkimliği, İdari Yargı Hâkimliği ve KPSS olmak üzere alan farklılıkları göz önünde bulundurularak tasnif yapılmış olmasıdır. Bunların yanı sıra diğer baskılardan farklı olarak bu baskıda; ihtisas alanına göre dersler alt başlıklara ayrılmış (Anayasa Hukuku - Anayasa Yargısı, İdare Hukuku-İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku Genel Hükümler - Ceza Hukuku Özel Hükümler, Borçlar Hukuku Genel Hükümler - Borçlar Hukuku Özel Hükümler, Medeni Usul Hukuku-İcra ve İflas Hukuku gibi) ve bu doğrultuda sistematik açıdan değişiklik gerçekleştirilmiştir.
Sınavlara çalışma metodu ve yaklaşımı açısından katkı sağlayıcı olduğu düşüncesiyle bazı hususları ifade etmekte yarar görüyoruz. Mermeri aşındıran asıl gücün damlaların sürekliliği olduğu, hakeza iyiliğin az da olsa daimi olanının daha evla olduğu, dolayısıyla çalışmanın da azda olsa istikrarlı ve sürekli olanının hedefe ulaşmayı muhtemel olmaktan mutlaklığa tebdil edici olacağı ifade edilmelidir.
Rotası belli olmayan bir gemiye hiçbir rüzgârın yardım etmeyeceği, hakeza doğru yolda yürüyen kaplumbağanın, yanlış yolda koşan yarış atını geçeceği de bir gerçektir. Gayemiz; bu kitaptaki soruların ve bilgilerin; hedefini belirlemiş ve rotasında seyreden bir gemi gibi, fırtınalı sınav maratonunda doğru yolda yürüyen kaplumbağanın yanlış yolda koşan atı geçeceği gerçeği göz ardı edilmeden, aday adayı arkadaşlarımızı hedeflerinden alıkoyacak tehlikeli rüzgârlara karşı korumaktır.
Bu düşünceler ışığında hazırlanan kitabın 9 uncu baskısının amacına ulaşacağı arzusu içerisinde olduğumuzu ifade ederek, sınavlara hazırlanan genç arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Ayrıca bu baskıda, okuyucuyu celbedici olacak şekilde yeni bir dizgi ve tasarımın ortaya konmasında emeği geçen herkese, süreci gayet özverili bir şekilde takip eden Savaş Yayınevi ekip sorumlusu Ümmühan EROĞLU’na, hususiyle de Yayınevi sahibi Sayın Barış GEZERKAYA’ya  teşekkür ediyoruz.
 
Eylül 2014
Abdülkerim YILDIRIM   Ömer KESKİNSOY 

 • Genel Özellikler
 • Baskı Tarihi
 • 2015
 • Baskı Sayısı
 • 9. Baskı
 • Yayınevi
 • Savaş Yayınları
 • Yazar
 • Ömer Keskinsoy, Abdülkerim Yıldırım
 • Sayfa Sayısı
 • 1349
 • Ebat
 • 16x24
 •  

Toplu Siparişleriniz İçin 0 850 303 66 78

1

KONSENSUS KPSS İdare Hukuku Soru Bankası Modül 2 Savaş YayınlarıSavaş YayıneviKPSS Hukuk Soru Bankaları, KONSENSUS KPSS İdare Hukuku Soru Bankası Modül 2 Savaş Yayınları
48TRY

2

KONSENSUS KPSS Anayasa Hukuku Soru Bankası Modül 1 Savaş Yayınları 2021"Savaş YayıneviKPSS Hukuk Soru Bankaları, KONSENSUS KPSS Anayasa Hukuku Soru Bankası Modül 1 Savaş Yayınları 2021"
56TRY

3

2022 KPSS A Grubu Libertus Kamu Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem YayınlarıPegem YayınlarıKPSS Hukuk Soru Bankaları, 2022 KPSS A Grubu Libertus Kamu Hukuku Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem Yayınları
45.5TRY

4

2022 KPSS A Grubu Libertus Özel Hukuk Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem YayınlarıPegem YayınlarıKPSS Hukuk Soru Bankaları, 2022 KPSS A Grubu Libertus Özel Hukuk Tamamı Çözümlü Soru Bankası Pegem Yayınları
73.5TRY

5

2022 KPSS A Grubu Hukuk Çözümlü Soru Bankası Yargı YayınlarıYargı YayıneviKPSS Hukuk Soru Bankaları, 2022 KPSS A Grubu Hukuk Çözümlü Soru Bankası Yargı Yayınları
74.25TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi