Kurumlar Vergisi Kanunu Uygulamasında İstisnalar Maliye Hesap Uzmanları Derneği
Etiket Fiyatı :
85.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
69.70
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.

75 TL Üzeri

Öngörülen Kargoya Verilme Süresi 1 - 3 İş Günü dür.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 75,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 6,90 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

Yazar
ISBN
: 9786059146401
Kitap No
: 219669
Basım Yılı
:
Baskı No
:
Syf Sayısı
:
Ebat
:

%

18
 

 Kurumlar vergisinden istisna tutulan kazançlar için geçerli kayıt ve şartların çeşitli örnek olaylarla test edilmesine ilişkin çalışmaların yer aldığı Kitabımızın birinci baskısı kısa sürede tükendi.

 
Yoğun istek üzerine, Kitabımızın ikinci baskısı için gerekli çalışmalara da hemen başlandı. Elbetteki çalışmanın ana ekseni, gözden geçirme üzerine kurulu olmuştur.
 
Gözden geçirme sırasında karar verdiğimiz değişiklikleri dört başlık altında tasnifleyebiliriz.
 
İlk olarak daha önce yer verilen iki örnek sorunun (Birincisi: Bölüm I: İştirak Kazançları İstisnası – B. Uygulamalı Sorular – 8. Örtülü Sermaye Faizi ve İkincisi: Bölüm II: Yurt Dışı İştirak Kazançları İstisnası – B. Uygulamalı Sorular – 4. Örtülü Sermaye Kullanımına Bağlı İştirak Kazançları), amacı aşacak derecede zor olması nedeniyle, kapsamı daraltılmıştır.
 
İkinci olarak bir adet sorunun (Bölüm VI. Taşınmaz ve İştirak Hissesi Satı Kazancı İstisnası – B. Uygulamalı Sorular – 41. Esas Faaliyet Konusunun Tespiti) kapsamı genişletilmiştir.
 
Bu iki değişiklik dışında ayrıca soru sayısını artırılarak, daha önce 140 olan uygulamalı soru sayısı 175’e çıkartılmıştır. Böylece çalışmamız daha da zenginleştirilmiştir. Bu sırada soru sayısının artmasına bağlı olarak, birinci baskıda yer verilmeyen “Yatırım Fon ve Ortaklıklılarının Elde Ettikleri Kazanç İstisnası” için yeni bir bölüm açılmıştır.
 
Son olarak, belli bazı soruların cevaplandırılmasında da gözden geçirmeler ve güncellemeler yapılmıştır. 
 
 
Fiyatı Düşünce E-Posta Gönder
Onayla
2019 Tüm Vergi Kanunları Savaş YayınlarıSavaş YayıneviVergi Kanunu, 2019 Tüm Vergi Kanunları Savaş Yayınları
26.1TRY
Vergi Dünyasında 500 Soru 500 Cevap 2017 Maliye Hesap Uzmanları DerneğiMaliye Hesap Uzmanları DerneğiVergi Kanunu, Vergi Dünyasında 500 Soru 500 Cevap 2017 Maliye Hesap Uzmanları Derneği
69.7TRY
Fikri Mülkiyet Haklarının VergilendirilmesiMaliye Hesap Uzmanları DerneğiVergi Kanunu, Fikri Mülkiyet Haklarının Vergilendirilmesi
10TRY
2019 Tüm Vergi Kanunları Huz Akademi YayınlarıHuz Akademi YayınlarıVergi Kanunu, 2019 Tüm Vergi Kanunları Huz Akademi Yayınları
77TRY
Türk Vergi Kanunları Vergi Müfettişleri DerneğiVergi Müfettişleri DerneğiVergi Kanunu, Türk Vergi Kanunları Vergi Müfettişleri Derneği
88TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
Maksimum Kitap Bilgilendirme Ekranı
x

Maksimum Kitap Olarak Size Yeni Fırsatlarımızı ve Kampanyalarımızı Ulaştırmak İstiyoruz

Evet Kabul Ediyorum

(veya ESC Tuşuna Basabilirsiniz.)