Madam Bovary - Gustave Flaubert
Etiket Fiyatı :
14.75 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
6.64
TL
Üzgünüz bu ürün stokta mevcut değildir.

100 TL Üzeri

Tahmini Kargoya Verilme Süresi 1 - 5 İş Günü dür.

Covid 19 salgını sebebiyle değişen mesai günleri-saatleri ve kargo firmalarındaki yoğunluk nedeniyle gönderimlerinizde ve teslimatlarınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Anlayışınız için çok Teşekkür Ederiz.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 100,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 10,00 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

ISBN
: 9786059372480
Kitap No
: 198536
Basım Yılı
Baskı No
1
Syf Sayısı
344
Ebat
13,5 x 21
 

%

54

 18ll'de Fransa'nın Rouen bölgesinde doğan Gustave Flaubert gençlik yıllarında ibadet edercesine edebiyatla ilgilenmiştir. Kendinden kısa bir süre sonra yazmaya başlayan Zola tarafından sistematize edilen Natüralizm (Doğalcılrk) akımının ilk yazandır. Gerçekçillğe olan tutkusuyla, roman kahramanlarının hiçbirine yakınlık duymadan yazmıştır. Her karakteri ve her olayı titizlikle ınceler. kişilerin ve olayların nedenini araştırır ve bunları mükemmel bir dille okuyucuya aktarır. 
1857 yılında "Revue de Paris" dergisinde tefrika halinde yayımlattığı ilk eseri "Madam Bovary" hükumet tarafından toplum ahlak ve dini duygularına hakaret ettiği gerekçesiyle yasaklandıysa da beraat etti ve Flaubert'e ülke çapında büyük ün kazandırdı. XiX. yüzyıl romanının en başarılı örneklerinden biri olan "Madam Bovary" hem ele aldığı konu, hem de üslubu ile romanı çarpıcı hale getirmiştir. Anlatılan, Ernrna Bovary'nin trajik hayat hikayesi ve aşkları gibi görünmekle birlikte, XiX. yüzyıl Fransız kadınının kıstırılmış hayatını, evliliğin insan doğasına aykırılığını, toplumsal değer ve yargılarını ve ahlak ölçülerinin rlyakartrğmı ele alır. Romandaki her detayı gerçeklerle yoğurrnaya önem veren Flaubert, Ernma'nın intiharını anlatmak için kendisini arseniğin tadına bakacak kadar ileri gittiği ve bu yüzden hastalandığı söylenir. "Madam Bovary'xte romantizm hareketinin prensip ve duyguları na kapılan ve onları ciddfye alan boşkafalı bir kadının nasıl felakete sürüidendiğini gösterir. Bir küçük burjuva kadınının dramının arkasında yatan bayağı, önemsiz ve küçük dünyasını gösterir. 


Toplu Siparişleriniz İçin 0 850 303 66 78

  • I K

    biraz daha iyi olabilirdi

1

Faust - Johann Wolfgang von GoetheMavi Çatı YayınlarıDünya Klasikleri, Faust - Johann Wolfgang von Goethe
6.3TRY

2

Kendine Ait Bir Oda - Virginia WoolfMavi Çatı YayınlarıDünya Klasikleri, Kendine Ait Bir Oda - Virginia Woolf
3.15TRY

3

Mutlu Prens- Oscar WildeMavi Çatı YayınlarıDünya Klasikleri, Mutlu Prens- Oscar Wilde
3.15TRY

4

Oliver Twist- Charles DickensMavi Çatı YayınlarıDünya Klasikleri, Oliver Twist- Charles Dickens
1.91TRY

5

İnsan Ne ile Yaşar - Lev Nikolayeviç TolstoyMavi Çatı YayınlarıDünya Klasikleri, İnsan Ne ile Yaşar - Lev Nikolayeviç Tolstoy
3.38TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi