Türk Hukukunun Genel Esasları Kudret Güven Savaş Yayınları
Etiket Fiyatı :
70.00 
TL
Maksimum Kitap Fiyatı :
66.50
TL

Hemen Al

Adet
+
-

Sepete At

100 TL Üzeri

Tahmini Kargoya Verilme Süresi 1 - 5 İş Günü dür.

Covid 19 salgını sebebiyle değişen mesai günleri-saatleri ve kargo firmalarındaki yoğunluk nedeniyle gönderimlerinizde ve teslimatlarınızda gecikmeler yaşanabilmektedir. Anlayışınız için çok Teşekkür Ederiz.

Kargo Bilgilerinizi; Siparişiniz kargoya verildiği gün saat 21:00'dan sonra"Sipariş Takibi" menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Sepetinizin toplamı 100,00 TL altında ise sabit kargo ücreti sadece 10,00 TL'dir.

Maksimum Kitap ikinci el veya korsan ürün satışı yapmamaktadır.

Yayınevi
ISBN
: 9786257127981
Kitap No
: 267048
Basım Yılı
2021
Baskı No
Syf Sayısı
322
Ebat
16*24
 

%

5

 Türk Hukukunun Genel Esasları

(Hukuk Başlangıcı)

Prof. Dr. Kudret Güven

İçindekiler
 
Bölüm I
Kapsam Ve Hukukun Kaynakları
Sosyal Düzen Kurallarının Kaynakları
 
Bölüm II
Özel Hukuk
Medeni Hukuk (Civil Law – Zivilrecht)
Kişiler Hukuku (Law Of Persons – Personenrecht)
Aile Hukuku (Family Law – Familienrecht)
Miras Hukuku
Borçlar Hukuku
Özel Sözleşme Tipleri
Ticaret Hukuku (Commercial Law – Handelsrecht)
Fikri Haklar (Fikri Hukuk) (Literary Rights - İmmaterialgüterrechte)
 
Bölüm III
Kamu Hukuku (Public Law - Öffentliches Recht)
Genel Olarak
Devletin Unsurları
Anayasa Hukuku
İdare Hukuku (Administrative Law – Verwaltungsrecht)
Uluslararası Kamu Hukuku
Ceza Hukuku (Criminal Law – Strafrecht)
 
Bölüm IV
Kendine Özgü Hukuk Dalları (Suı Generis Hukuk Dalları)
Genel Olarak
Uluslararası Özel Hukuk (International Private Law - Internationale Privatrecht)
Toprak Hukuku (Agrarian Law – Bodenrecht)
İş Hukuku (Labar Law – Arbeitsrecht)
Yargılama Hukuku (Procedure Law – Prozessrecht)
İcra Ve İflas Hukuku (Execution And Bankruptcy Law –Execution Und Konkursrecht)
Vergi Hukuku (Tax Law – Steuerrecht)
Çevre Hukuku (Environmental Law – Umweltschutzrecht)


ÖNSÖZ
    Her Hukuk Fakültesi mezunu “Hukuk Başlangıcı”, “Hukuka Giriş” “Hukukun Temel Kavramları” gibi adlar altında okutulan dersi, kıdemli bir öğretim üyesinden almıştır. Sebebi bu dersin, daha işin başında olan, hiçbir hukuk kavramını bilmeyen, konuların ağırlığı karşısında adeta panik içinde olan gençlere hukuku sevdirme, hukuk mantığı geliştirme gibi amaçların ehil ellerde mümkün olduğunun düşünülmesidir. Bu düşüncenin zaman içinde haklı olduğu kanıtlanmış olduğundan bu bir teamül halini almıştır. İşte beni “Türk Hukukunun Genel Esasları” adı altında yazdığım bu kitabı kaleme almaya sevkeden anlayış da bu olmuştur.

    “Hukuk Başlangıcı” veya başka bir ad altında okutulan dersler, dersi anlatanın veya buna ilişkin kitabı yazan kimsenin bakış açısına göre farklı içerikte anlatılan derslerdir. Bazı hukukçular felsefi bir kapsamı tercih ederken, benim de dahil olduğum çoğunluğu oluşturan hukukçu grubu ise “pozitif hukuk” ağırlıklı ders anlatımına ağırlık verir. Teorik görüş ve tartışmalara da değinmek suretiyle hukukun özünde yer alan içtihat (görüş) farklarına yer verilmekle beraber öncelikle pozitif düzenlemeleri ve kısmen uygulamayı göz önüne koymanın daha doğru olacağı düşünülmektedir. Kitabın bu bağlamda gerçekçi bir yaklaşımla ele alındığı söylenebilir.
    
Kitabımın bir başka özelliği üzerinde de durmak gerekir ki kanımca onu diğer yayınlardan ayıran bu özelliktir. Kitabın İngilizce versiyonu olan “General Principles of Turkish Law” isimli eser, daha önce de dört kez basılmış, Ocak 2020 tarihinde 5.nci baskısı yapılarak öğrencilerin beğenisine sunulmuştur.
İngilizce okutulan dersler bakımından da ihtiyaca cevap veren bu kitap, önemli hukuki kavramların İngilizce ve kısmen Almanca karşılıklarının öğrenilmesinde kıymetli bir kaynak oluşturmayı amaçlamıştır. Özel ve Kamu Hukukunun hemen hemen her dalı için ayrılan her bölümde geçerli genel esasları yabancı dilde öğrenmenin yolu bu suretle açılmaya çalışılmıştır. Her iki kitabında içeriği büyük ölçüde aynıdır. İstisnai bazı farklara rağmen planda değişiklik yapılmamış, böylece okuyucunun İngilizce metni anlamakta zorlandığı hallerde Türkçe karşılığına bakarak konu hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olmaya çalışılmıştır. İşte “Türk Hukukunun Genel Esasları” adını taşıyan elinizdeki kitabın yazılış hikayesi böyle ortaya çıkmıştır.

    Kitap, son yirmi senedir yapılan çok sayıda genel ve özel kanun değişikliklerine yer vermiştir. Yapılan atıflarla okuyucunun o konuda daha geniş inceleme yapması olanağı sağlanmaya çalışılmıştır. Hukuk başlangıcı veya benzeri isimlerle anılan bu derslerin amacına uygun olarak bu kitapla bir “başlangıç” yapılmış, devamı öğrencileri ilgi ve yeteneklerine bırakılmıştır.

    Her kitabımda olduğu gibi, bu kitap vesilesiyle öğrencilerimle bir kez daha karşı karşıya olmaktan mutluluk duyuyorum. Umarım beğenilir, faydalı bulunur. Her zamanki gibi eleştirilere açığım. Kitabın şimdien başarılı olması dileğinde bulunurken, yayıncım Savaş Yayınevi’nin ilgi ve dikkati için teşekkür etmeyi bir borç bilirim. Aydınlık bir dünyada yaşamanız için, başarı, sevgi ve
saygıyla.

Ankara 2020
Prof. Dr. Kudret GÜVEN

Toplu Siparişleriniz İçin 0 850 303 66 78

1

AkademikUS Kaymakamlık Anayasa Hukuku Ders Notları Temsil Kitap Yayınları 2020Temsil YayınlarıAnayasa Hukuku, AkademikUS Kaymakamlık Anayasa Hukuku Ders Notları Temsil Kitap Yayınları 2020
23.49TRY

2

AkademikUS Anayasa Hukuku Ders Notları Temsil Kitap Yayınları 2020Temsil YayınlarıAnayasa Hukuku, AkademikUS Anayasa Hukuku Ders Notları Temsil Kitap Yayınları 2020
23.49TRY

3

Komite Anayasa Hukuku Ders Notları - Recep Özceylan Temsil Kitap YayınlarıTemsil YayınlarıAnayasa Hukuku, Komite Anayasa Hukuku Ders Notları - Recep Özceylan Temsil Kitap Yayınları
20.01TRY

4

Lex Legatus Anayasa Hukuku - Metin KayaTemsil YayınlarıAnayasa Hukuku, Lex Legatus Anayasa Hukuku - Metin Kaya
30.45TRY

5

Şematik ANAYASA HUKUKU Yetki YayınlarıYetki YayıncılıkAnayasa Hukuku, Şematik ANAYASA HUKUKU Yetki Yayınları
15TRY
Bu Kategorinin Maksimum İlk 10 Ürünü
maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi