Maksimumkitap.com’dan vermiş olduğunuz sipariş, alışveriş esnasında talep ettiğiniz kargo şirketiyle gönderilir. Siparişiniz kargoya verildikten sonra  siparişinizin durumu  "kargoya verildi" ye çevrilir.

Siparişin Kargoya Verilmesi 

Siparişlerinizin kargoya verilmesi yasal süreçler içerisinde gerçekleştirilmektedir. Maksimumkitap.com bünyesinde herhangi bir kargo, kurye ve teslimat hizmeti veren birim bulunmadığından, yurtiçerisinde yaygın hizmet veren, bu konuda devletin yetkili organlarından hizmet vermek üzere izin, lisans ve yetki belgesi almış kargo firmaları ile çalışmaktadır, Bu firmaların teslimat süresi kendi örgün ağları, dağıtım yapıları, çalışma prensipleri ve çalışma şekillerine bağlı olduğu için firmalar adına herhangi bir teslimat süresi garantisi verememekteyiz. Maksimumkitap.com belirtmiş olduğu ürünlerde kargoya verme süresi üzerine bilgilendirmede bulunur. Bayram ve tatil günlerinde ise sipariş gönderilmez.

Aynı Gün Kargo İbaresi: Aynı gün kargo ibareleri ürün satın adlığınızda sepetiniz tamamen bu ibareli ürünlerden oluşuyor ise ve siparişinizi en geç 16:00 a kadar oluşturmuş iseniz siparişleriniz o gün içerisinde kargoya teslim edilmektedir. *

24 Saatte Kargoda: Alışveriş sepetiniz tamamen 24 Saate Kargoda ibareli ürün veya ürünlerden oluşuyorsa, siparişiniz verdiğiniz saatten itibaren 24 saat içerisinde kargoya teslim edilmektedir. *

* Pandemi döneminde İÇ İşleri bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeler doğrultusunda bu sürelerde değişiklikler yaşanablir.


Resmi ve Milli tatil günlerinde alınan siparişlerinizin bayram veya resmi tatil gününü takip eden ilk iş günü kargoya sipariş sırasına göre verilmeye başlanır. Bayram öncesi kargoya verilen siparişler Bayram ve Resmi tatillerde kargolar çalışmadığından dolayı  bitimini takip eden günden itibaren teslim edilmeye başlanır.

 

KARGO ÜCRETLERİ

Kargo bedelleri oluşturduğunuz siparişin ücretine göre değişkenlikler göstermektedir.  Size özel tavsiye edilen kargo ücretini görmek için sepetinize bakmanız gerekmektedir. Kargo ücretleri 2,5 TL - 15 TL arasında değişkenlikler göstermektedir. 

Kargo ücretsiz ibareli ürünlerden birini sepetinize attığnızda sepet miktarı önemsenmeksizin kargo ücreti ödemezsiniz


Kargo Bedelini Kapıda Ödemek İstiyorum Seçeneğini İşaretlemişseniz  

Taşımacılık ve teslimat ücretleri, siparişlerin içeriğine, seçilen teslimatın türüne ve teslimatın yapılacağı ile göre değişiklik gösterir. Siparişlerinizin ulaşım ücretini kargo teslimatını yapan ulaşım şirketi çalışanına teslim anında yapmanız gerekecektir. Maksimum Kitap, siz değerli müşterilerimize siparişlerinde en az ücreti ödemeniz için kargo şirketleri ile gerekli anlaşmaları yapmaktadır.

Siparişiniz Elinize Ulaşmadıysa

Siparişinizle ilgili soru ve sorunlarınızın çözümü için, Müşteri Hizmetleri Yetkililerimize sitemizdeki iletişim kısmından mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Uzmanlarımız en yakın zamanda durumu değerlendirecek ve çözümlerle ilgili bilgi vermek üzere sizlerle iletişim kuracaktır.


Siparişiniz ulaştığında lütfen aşağıdaki maddelere dikkat ediniz;

1- Siparişiniz kargoda zarar görmeyecek şekilde ambalajlanır ve Türkiye’nin seçkin kargo şirketleri ile gönderilir.  

2- Siparişinizdeki ürünler ilgili firmaların garantisi altındadır.

3- Kargonuzda açılmış, yırtılmış veya fiziksel anlamda zarar görmüşse lütfen teslim almayınız. Kargo görevlisine siparişi zarar gördüğü için teslim almak istemediğinizi belirtiniz. Kargo görevlisi bir tutanak düzenleyecektir. Bu tutanağın bir nüshası size verilecektir. Lütfen ilgili nüshayı saklayınız.

4- Siparişinizde herhangi bir eksiklik varsa lütfen bize ulaşınız.

maksimum kitap ödeme bilgi
Alt Bilgi